Pystyporakone betonille 255 mm 3300W MSW-DDM255
91 Varastossa
Uusi
kpl
Tuotetta saatavilla
MSW Betoniporakone – MSW-DDM255
Valmistajan numero: MSW 10060438
MSW-DDM255 on ammattikäyttöön suunniteltu porakone, joka soveltuu kovien materiaalien, kuten tiilen, betonin ja kiven, työstöön. Vankka rakenne ja 3300 W moottori takaavat tehokkaan toiminnan jopa 580 rpm porausnopeudella. T-kahva mahdollistaa poraussyvyyden säädön, ja ohjain varmistaa tasaisen liikkeen 0–520 mm alueella.
Laite tukee sekä kuiva- että märkäporausta. Mukana tuleva liitin ja vesiletku voidaan yhdistää ulkoiseen jäähdytysjärjestelmään, mikä pidentää poranterien käyttöikää ja vähentää vaurioita. Sopii timanttiporakruunuille, joiden halkaisija on enintään 255 mm.
Tuotteen ominaisuudet
  • Luotettavuus – vankka rakenne, märkä- ja kuivatyö
  • Monikäyttöisyys – soveltuu tiileen, betoniin, teräsbetoniin ja kiveen
  • Yleiskäyttö – yhteensopiva jopa 255 mm timanttiporanterien kanssa
  • Turvallisuus – sisäänrakennettu PRCD-moduuli
Tekniset tiedot
  • Malli: MSW-DDM255
  • Luettelonumero: 10060438
  • Kotelon materiaali: Alumiini, teräs, muovi
  • Teho: 3300 W
  • Jännite/taajuus: 230 V / 50 Hz
  • Äänenpaine: 70 dB(A)
  • Ääniteho: 85 dB(A)
  • Maks. poraushalkaisija: 255 mm
  • Poranterän liitäntä: 1 1/4"
  • Vesiletkun liitännän halkaisija: 1/2"
  • Vesiletkun pituus: 3,1 m
  • Maks. pyörimisnopeus: 580 rpm
  • Terälevyn alue: 0–520 mm